داستان ظرفیت سازی ارزشیابی
شمع

 

 معرفی مدل ظرفیت سازی ارزشیابی توسط محمد حسن محقق معین در سحنرانی علمی در آبان 1389 در مرکز آموزش عالی امام خمینی وزارت جهاد کشاورزی در کرج

ارزشیابی و یادگیری سازمانی

"تجربه ارزشیابی برنامه اوقات فراغت فرزندان کارکنان وزارت جهاد کشاورزی"

 

محمد حسن محقق معین

 

عضو هیات علمی ی مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره)

 

زمان سخنرانی در سالن کوثر مرکز:

  دوشنبه 10آبان 1389- ساعت 12- 11

 

ارزشیابی حمایت کننده ظرفیت سازمانی برای یادگیری و بازخورد دهی است.  ارزشیابی با خودش خاتمه نمی یابد. ارزشیابی باید بخشی از فرایند ناب مدیریت سازمانی باشد. در این صورت، ارزشیابی می‌تواند به یادگیری مستمر سازمانی یاری نماید. هر تلاش سازمان و هر تلاش ارزشیابی، نیازمند ابزار و روش هایی متناسب با اطلاعاتی که می‌باید جمع آوری و تجزیه و تحلیل شود؛ همچنین متناسب با نیازهای سازمانی می‌باشد. روشی به نام بهترین روش ارشیابی وجود ندارد و روش‌های ارزشیابی از مزایای نسبی برخوردارند.

حتی بهترین برنامه‌های اجرا شده اغلب با موفقیت کامل همراه نیستند. هر برنامه‌ای می‌تواند بهبود یابد. اطلاعاتی که در یک ارزشیابی جمع آوری می‌شود؛ می‌تواندفراهم کننده رهنمود هایی برای بهبود برنامه باشد. به همان نحوی که ارزشیابی با کارهای روزانه شما آمیخته می‌شود؛ شما می‌توانید اطلاعات مفیدی به دست آورده و تبدیل به «سازمان یادگیرنده» ـ واحدی که دائماً در حال جمع آوری اطلاعات،  تغییر دادن و بهبود دادن است- شوید.

ارزشیابی فرایندی جدانشدنی از اثربخشی سازمانی است. ارزشیابی باید شکل دهنده طراحی و اجرای برنامه باشد. تمام کسانی که از پیامدهای ارزشیابی تاثیر می‌پذیرند؛ حق مشارکت در فرایند ارزشیابی را دارند. مشارکت آنها کمک می‌کند تا فرایند و هدف ارزشیابی را بهتر درک نمایند. چنین بالندگی‌هایی احتمالِ کاربرد عملی یافته‌های ارزشیابی را بالا می‌برد. ارزشیابی ملزم به خدمت به جامعه از طریق برنامه است.

تجربه ارزشیابی برنامه اوقات فراغت فرزندان کارکنان وزارت جهادکشاورزی نشان داد که استفاده از روشهای نوین ارزشیابی می­تواند در یادگیری سازمانی مؤثر بوده و با مداخله بهنگام بر روند اجرای برنامه اثر گذاشته و موجبات افزایش اثربخشی برنامه­ها را فراهم آورد.

 

کلمات­کلیدی: یادگیری سازمانی، ظرفیت­سازی ارزشیابی، برنامه اوقات فراغت، وزارت جهادکشاورزی

 

نشانی محل برگزاری سخنرانی علمی: کرج،  5 کیلومتر پس از ایستگاه مترو محمد شهر،جنب شهرک مهندسی زراعی بعثت،مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) سالن کوثر

 

شماره تلفن برای اخذ اطلاع بیشتر: 5  - 02616700872 اداره امور پژوهشی

شرکت برای عموم آزاد است.

تاریخ آگهی: دوشنبه سوم آبان 1389

 

 

تکمله

این سخنرانی حاصل یک ارزشیابی است که به سفارش معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی ی وزارت جهاد کشاورزی در سال 1388 انجام گردید. مقاله ای حاصل ازاین ارزشیابی به دومین  کنفرانس ملی مدیریت دانش  که در بهمن ماه 1388 برگزار شد؛تقدیم گردید.چکیده فارسی و انگلیسی این مقاله تحت عنوان پنجمین نسل ارزشيابي:  ظرفيت سازی (مرور نقش های ارزشیابی در یادگیری سازمانی و مدیریت دانش) و نیز پوستر مقاله  به صورت پی دای اف قبلاً منتشر شده است.متن کامل مقاله در لوح فشرده کنفرانس به شرکت کنندگان تقدیم شده است.عنوان مقاله در صفحه 6 سومین خبرنامه کنفرانس،فهرست مقالات بخش پوستر - مقاله ماقبل آخر- درج شده است.

 

عناوین و چکیده  دو سخنرانی  قبلی

 

سیاست ارزشیابی در انجمن جامعه شناسی ایران

 

چشم انداز ارزشیابی ،گذشته ،حال،آینده  در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره)

 

 

 

نويسنده : محمد حسن محقق معين دوشنبه 4 آبان 1389
تعداد نظرات تا اين لحظه :  21 اعلام نظر